مشاوره ترک اعتیاد به مواد مخدر یکی از موثرترین راهکارها در موفقیت این راه سخت است.

اعتیاد یکی از بزرگترین معضلات جوامع امروزی است که متاسفانه در جامعه ما نیز شیوع بالایی دارد.

بر اساس آمارها بسیاری از افرادی که دچار اعتیاد هستند حداقل یکبار به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کرده اند اما اغلب آن ها نتوانسته اند روند درمان و ترک خود را ادامه دهند.

ترک اعتیاد به مواد مخدری همچون تریاک، هروئین، کوکائین و … برای بسباری از افرادی که دچار آن شده اند دشوار است و نیازمند آمادگی های زیادی است.

بدون انجام مشاوره ترک اعتیاد این امر تقریبا غیرممکن به نظر می رسد و اغلب معتادان پس از دوره ای دوری از مواد مخدر دوباره به سمت آن می روند.

امروز در کمپ های ترک اعتیاد از روش های مختلفی برای کمک به افراد معتاد ارائه می شود اما آنچه مسلم است این است که بدون ترک اعتیاد بدون آمادگی روحی – روانی امری بی فایده است و مشاوره ترک اعتیاد می تواند به این فرایند کمک کند.

مشاوره ترک اعتیاد به افرادی که اعتیاد به مواد مخدر دارند و خانواده های آنها کمک می کند تا راحت تر در این راه سخت قدم بگذارند و این مرحله از زندگی را با موفقیت طی کنند.

اغلب معتادان در روزهای اولیه ترک اعتیاد دچار ترس و وحشت ، دردهای جسمی و مشکلات روحی می شود ، مشاوره ترک اعتیاد به یک روان پزشک خوب می تواند به کاهش این مشکلات کمک زیادی بکند.

عدم استفاده از روشی مناسب و استاندارد در ترک اعتیاد یکی از موثرترین دلایل عدم موفقیت مراکز ترک اعتیاد در کمک به معتادان است.

میزان موفقیت فرد در ترک اعتیاد به ویژگی‌ های شخصیتی بیمار، میزان اراده او در ترک ، حمایت خانواده و اطرافیان ، نوع ماده مخدر ، شدت وابستگی و مدت زمانی که فرد اعتیاد داشته ، موقعیت اجتماعی و … بستگی دارد.

فواید مشاوره ترک اعتیاد

مشاوره با روان پزشک خوب نقش موثری در موفقیت پروسه ترک مواد مخدر دارد.

احتمال بازگشت و شکست درمان در افرادی که از مشاوره بهره مند می شوند بسیار کمتر از سایر معتادینی است که صرف به یک کمپ ترک اعتیاد مراجعه می کنند.

روان پزشک خوب به دلایلی که در بروز اعتیاد در فرد نقش داشته اند توجه کرده و توصیه های ضروری را برای غلبه بر وسوسه های فکری و تمایل به شروع دوباره مواد مخدر را به فرد معتاد می کند.

حضور خانواده فرد معتاد نیز در جلسات مشاوره امری بسیار ضروری است که می تواند به فرایند ترک کمک شایانی کند.

 

کلمات مرتبط :

بهترین مرکز مشاوره در کرج – روان پزشک در کرج – بهترین روانپزشک کرج

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست